Template:Costliest Ardonia arrocanes: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 13: | Line 13: | ||
|- | |- | ||
!2 | !2 | ||
| scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat3}}|'''3'''|border=silver}} [[Arrocane Florence|Florence]] | |||
|[[2019 Ardonia arrocane season|2019]] | |||
|{{ntsp|45000000000||$}} | |||
|- | |||
!3 | |||
| scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat1}}|'''1'''|border=silver}} [[Arrocane Camille|Camille]] | | scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat1}}|'''1'''|border=silver}} [[Arrocane Camille|Camille]] | ||
|[[2019 Ardonia arrocane season|2019]] | |[[2019 Ardonia arrocane season|2019]] | ||
|{{ntsp|16000000000||$}} | |{{ntsp|16000000000||$}} | ||
|- | |- | ||
! | !4 | ||
| scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat4}}|'''4'''|border=silver}} Nine | | scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat4}}|'''4'''|border=silver}} Nine | ||
|1865 | |1865 | ||
|{{ntsp|10212700000||$}} | |{{ntsp|10212700000||$}} | ||
|- | |- | ||
! | !5 | ||
| scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat4}}|'''4'''|border=silver}} Seven | | scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat4}}|'''4'''|border=silver}} Seven | ||
|1865 | |1865 | ||
|{{ntsp|5870000000||$}} | |{{ntsp|5870000000||$}} | ||
|- | |- | ||
! | !6 | ||
| scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat3}}|'''3'''|border=silver}} Six | | scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat3}}|'''3'''|border=silver}} Six | ||
|1865 | |1865 | ||
|{{ntsp|1035000000||$}} | |{{ntsp|1035000000||$}} | ||
|- | |- | ||
! | !7 | ||
| scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwsstorm}}|'''TS'''|border=silver}} One | | scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwsstorm}}|'''TS'''|border=silver}} One | ||
|1865 | |1865 | ||
|{{ntsp|520000000||$}} | |{{ntsp|520000000||$}} | ||
|- | |- | ||
! | !8 | ||
| scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwsstorm}}|'''TS'''|border=silver}} Three | | scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwsstorm}}|'''TS'''|border=silver}} Three | ||
|1865 | |1865 | ||
|{{ntsp|62000000||$}} | |{{ntsp|62000000||$}} | ||
|- | |- | ||
! | !9 | ||
| scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat1}}|'''1'''|border=silver}} Four | | scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwscat1}}|'''1'''|border=silver}} Four | ||
|1865 | |1865 | ||
|{{ntsp|15500000||$}} | |{{ntsp|15500000||$}} | ||
|- | |- | ||
! | !10 | ||
| scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwsstorm}}|'''TS'''|border=silver}} Two | | scope="row" |{{Color box|{{#invoke:StormCategoryColor|renderBackgroundColor|ahwsstorm}}|'''TS'''|border=silver}} Two | ||
|1865 | |1865 | ||
|{{ntsp|2500000||$}} | |{{ntsp|2500000||$}} | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Revision as of 20:41, 22 ⧼june⧽ 2025
| Rank | Arrocane | Season | Damage |
|---|---|---|---|
| 1 | 5 Arlene | 2019 | $158 billion |
| 2 | 3 Florence | 2019 | $45 billion |
| 3 | 1 Camille | 2019 | $16 billion |
| 4 | 4 Nine | 1865 | $10.2 billion |
| 5 | 4 Seven | 1865 | $5.87 billion |
| 6 | 3 Six | 1865 | $1.04 billion |
| 7 | TS One | 1865 | $520 million |
| 8 | TS Three | 1865 | $62 million |
| 9 | 1 Four | 1865 | $15.5 million |
| 10 | TS Two | 1865 | $2.5 million |